Triky v líčení, které vás omladí na počkání

- Komerční sdělení -brilantní

Mejkap může ženě roky přidat, ale při správném využívání i ubrat roky.

Čtěte také:

Na nošení podpatků bez bolesti existuje jednoduchý matematický vzorec

Pleť
Jakmile se na pleti začnou projevovat první známky stárnutí, přijdou vrásky a pleť začne celkově ochabovat, silná vrstva make-upu může tyto nedostatky nehezky zvýraznit.

Proto je v jistém věku lepší vyměnit jej za CC krém, který sjednotí tón pleti, jinak je však na ní prakticky neviditelný. Máte-li suchou pleť, je dobré nanést na ni nejprve hydratační sérum.

Pleť si tak snáze udrží během dne vlhkost a bude vypadat svěže. Počkejte několik minut, než se dobře vstřebá, poté naneste CC krém a drobné nedokonalosti, jako jsou zarudlá místa nebo tmavé kruhy pod očima zakryjte korektorem.

Samozřejmě, ještě předtím musí být pleť dokonale vyčištěna. Čistit ji není třeba jen večer při odličování, ale také ráno. S přibývajícím věkem se totiž hůře regeneruje a tento proces je třeba podpořit, nejlépe tak, že proces čištění podpoříte i jemnou masáží.

Jednou do týdne je žádoucí udělat si peeling, tedy pokud náhodou nemáte citlivou pleť, která by na něj mohla zareagovat podrážděním.

V takovém případě se omezte jen na čištění odličovacími přípravky, případně si můžete pomoci sonickým kartáčkem, který šetrně odstraní odumřelé buňky a nečistoty z povrchu pleti a zároveň jej pěkně prokrví.

Pokud jde o pudr, používejte jej pouze v minimálním množství na mastnější T-zónu v oblasti čela, nosu a brady.

Líčka
Barva na tváře vás může výrazně omladit, ale také přidat pěkných pár let, pokud je nanesena necitlivě. Určitě se vyhněte tmavším hnědým odstínům.

Pokud vám sluší teplé tóny, jste takzvaný jarní nebo podzimní typ, použijte broskvový odstín, pokud vás více rozzáří studené tóny, patříte k letnímu nebo zimnímu typu, zvolte jemný narůžovělý odstín.

Barva na tváře se nanáší velkým štětcem v tenoučké vrstvě na lícní kosti tak, že se přitom na sebe usmějete do zrcadla. Opět platí, že méně je více. Jinak riskujete, že budete vypadat jako z cirkusu.

Oči
Ve zralém věku je lepší vyhnout se modrým, tyrkysovým, zeleným nebo fialovým očním stínem. Chcete-li vsadit na jistotu, pořiďte si paletku přirozených odstínů béžové, světle- a tmavě hnědé barvy, se kterou se dají dělat zázraky.

Středně světlý tón naneste na víčko, nejsvětlejší do vnitřního koutku oka a tmavším tónem zvýrazněte horní oblouk víčka, čímž se oko opticky zvětší a „zvednou se“ padlé partie.

Lepší je používat matné než třpytivé stíny, které zbytečně zvýrazňují vrásky. Pro celkový dojem je klíčový tvar obočí, který by měl být přirozený, nepříliš tenký ani hrubý.

Chloupky, které rostou mimo základní linie, je třeba nekompromisně odstranit pinzetou. Tekuté oční linky by měly být ve zralém věku tabu, stejně jako řasenka na spodních řasách.

Obojí se při běžné mimice může snadno rozmazat, což je pro dámu v letech nepřípustné. Zvýrazněte řasenkou jen horní řadu řas a pokud jde o linku, použijte na ni konturovací tužku, pokud bez ní vysloveně nedokážete žít.

Rty
Rty ve zralém věku je třeba dobře hydratovat, vyživovat a chránit před UV zářením.

Rtěnka, která nesplňuje tyto základní předpoklady, je nepoužitelná. Na denní líčení můžete použít místo rtěnky barevná výživná másla nebo balzámy, které vyrábějí více kosmetických značek.

Pokud máte pocit, že líčení s nimi je málo výrazné, můžete na rty nanést ještě trochu lesku. Rozhodně je lepší vyhýbat se příliš tmavým rtěnkám i příliš bledým, oranžovým nebo tělovým odstínům.

Při volbě barvy je nejlepší zlatá střední cesta, dostatečně výrazný odstín, který ovšem působí přirozeně.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora