Potraviny přes internet nakupují desetitisíce Slováků, tvrdí průzkum

- Komerční sdělení -brilantní

Tento způsob nákupu lidé volí zejména proto, aby ušetřili čas a také jim vyhovuje dovoz přímo domů.

Čtěte také:

Dnešní krpci jsou zdatní světoběžníci

Zkušenost s prodejem potravin přes internet má už kolem 30 tisíc lidí z celého Slovenska, kteří takto nakupují dlouhotrvající zboží i čerstvý sortiment. Ukázala to statistika nezávislého portálu Heureka.sk, který porovnává přes šest tisíc internetových obchodů, jejich zboží a ceny.

„Potraviny přes internet nakupují lidé zejména kvůli úspoře času, přičemž oceňují jejich dovoz přímo domů. V nákupních košících však nepřevládají netradiční potraviny, ale skutečně zboží každodenní spotřeby jako mléko, jogurty nebo minerálka,“ řekl projektový ředitel Heureka.sk Kamil Demuth.

Samostatnou kategorií je ovoce a zelenina, které kupují zejména lidé z větších měst, kde si je nemohou vypěstovat. „Lidé nechtějí zahraniční ovoce a zeleninu, které stojí v regálech obchodních řetězců a ztrácejí na kvalitě, ale čerstvé produkty od lokálních výrobců,“ uvedl manažer e-shopu Debnickari.sk Matúš Tomášik. „Starší lidé oceňují na doručení zboží domů úsporu sil a mladší možnost dostat se k čerstvému ​​zboží nejpozději druhý pracovní den po jeho objednání,“ dodal manažer e-shopu Goga.sk Daniel Pavlovič.

„Internetovým obchodem s čerstvými lokálními potravinami nahrává i fakt, že lidé se chtějí stravovat zdravě, v souladu s přírodou, tedy konzumovat to, co je pro danou oblast v daném ročním období typické a přirozené,“ uzavřel výživový poradce a propagátor vaření podle pěti elementů Peter Krško.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora