Jste za fyzické tresty? Vaše děti mohou mít později obezitu nebo artritidu

- Komerční sdělení -brilantní

U lidí, kteří byli v dětství fyzicky trestáni, je vyšší pravděpodobnost výskytu alespoň jednoho chronického onemocnění.

Čtěte také:

Dnešní krpci jsou zdatní světoběžníci

Fyzicky trestané děti jsou v dospělosti náchylnější ke zdravotním problémům. Vyplývá to z výzkumu zveřejněného v odborném časopise Pediatrics. Vědci v něm znovu analyzovali data z let 2004 a 2005 o 34.000 lidech a vedla je při tom Tracie Afifi z University of Manitoba v kanadském Winnipegu.

Afifi už přibližně před rokem zveřejnila výsledky, podle nichž souvisejí pohlavky a jiné výchovné fyzické tresty s vyšším rizikem výskytu deprese a úzkosti v dospělosti. V nynějším výzkumu se zaměřila na otázku, zda dotázané zvykli doma rodiče nebo jiní dospělí udeřit, popadnout, sotit nebo jim dát zaucho, a sledovala spojitost jejich odpovědí s výskytem zdravotních problémů v dospělosti.

Zhruba 1300 lidí přiznalo, že občas se nevyhnuli fyzickému trestu, avšak nebyli týráni nebo zanedbáváni. V porovnání s těmi, které v dětství tímto způsobem netrestaly, se u nich ukázala vyšší pravděpodobnost výskytu alespoň jednoho chronického onemocnění.

Pravděpodobnost problémů s artritidou byla u nich vyšší o 25 procent a šance na vznik kardiovaskulárního onemocnění byla vyšší o 28 procent. Až 31 procent trestaných dětí mělo v dospělosti potíže s obezitou, zatímco mezi netrestanými to bylo 26 procent. Afifi ale dodala, že problémy se nemusí projevit u každého trestaného dítěte.

Bolest a záněty způsobené fyzickými tresty, stejně jako psychologické behaviorální následky, mohou podle Afifi vést k dlouhodobým problémům. „Není to nejlepší metoda, jak si vynutit disciplínu. Vaše dítě to může zvládnout bez následků, ale také nemusí,“ řekla o tvrdých výchovných metodách. „Doporučení nepoužívat fyzické tresty však nezahrnuje vyhýbání se disciplíně. Neříkáme, abyste své dítě nechali zdivočet,“ zdůraznila na závěr.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora